DECATHLON & HELIOS KINDER CUP 2018 - rozstrzygniety

          1 Maja 2018 roku na kortach tenisowych Centrum Sportu i Rekreacji HELIOS w Ustroniu Morskiem przy ul.Polnej 3 odbył się turniej tenisa dla dzieci. Organizatorem turnieju była nasza Akademia we współpracy z CSiR HELIOS. Turniej podzielony został na dwie kategorie wiekowe wg programu Tenis 10: kategoria POMARAŃCZOWA i ZIELONA. Odbyły się również gry i zabawy tenisowe dla najmłodszych – niegrających jeszcze dzieci.

         Głównym celem spotkania była zabawa i popularyzacja tenisa wśród dzieci ale nie mogło zabraknąć sportowej rywalizacji. Wśród dzieci w kategorii POMARAŃCZOWEJ zwycięstwo odniósł ANTEK DORYWALSKI, który w finałowym meczu pokonał STASIA KANARSKIEGO. Obydwaj zawodnicy przebywali gościnnie na majówce w Ustroniu Morskim a na co dzień uczą się tenisa w Warszawie. W kategorii ZIELONEJ bezkonkurencyjny okazał się TOMEK ŻWAŃSKI z Akademii Sportu i Rekreacji Kołobrzeg, który wyprzedził w drodze o zwycięstwo OLIWIE KOSTRZEWIŃSKĄ z Koszalińskiej Szkoły Tenis PRO.

Całość zabawy odbyła się przy słonecznej ale wietrznej pogodzie, ale mimo to wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i udowodnili, iż:

              ".....tenis jest łatwy, prosty i przyjemny..."

        Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy a zwycięzcy puchary i nagrody ufundowane przez sklep sportowy DECATHLON Koszalin oraz park rozrywki POMERANIA FUN PARK, którzy dzielnie wspierają rozwój tenisa w naszym regionie.