KINDER CUP TENIS 2019

VI OTWARTY KOŁOBRZESKI TURNIEJ

promujący TENIS ZIEMNY dla dzieci

 “Kinder CUP Tenis 2019”

 

W Niedzielne przedpołudnie 17.02.2019r. w godz.: 11.00 – 15.00 na zakrytym korcie tenisowy w Hotelu Arka MedicalSpa w Kołobrzegu odbył się turniej tenisa dla dzieci. Organizatorem zawodów była nasza szkółka: Akademia Sportu i Rekreacji Piotr Mikulski w Kołobrzegu. Celem turnieju było przede wszystkim sprawdzenie się w rywalizacja na korcie dzieci już grających oraz popularyzacja i edukacja tenisowa wśród dzieci. Celem pośrednim było również zachęcenie innych dzieci do rozpoczęcia systematycznej nauki i przygody tenisowej.

W turnieju udział wzięło 6 zawodników w wieku od 10 lat, czyli kategorii ZIELONEJEJ wg. programu PZT - Tenis 10. Na pozytywne podkreślenie zasługuje fakt, iż wszystkie dzieci biorące udział w turnieju to zawodnicy trenujący na co dzień w Kołobrzegu. Mecze rozgrywane były na wysokim poziomie i potwierdziły tylko opinię, iż „….tenis jest łatwy, prosty i przyjemny….”. Po zaciętych meczach w finale spotkali się DORIAN KRYCHOWICZ i ANTOSIA OLEJNICZAK i ostatecznie zwycięstwo odniósł DORIAN KRYCHOWICZ. Trzecie miejsce zajęła natomiast LENA FLORYS, która pokonała MIKOŁAJA STAŃCZAKA.  

Wszystkim uczestnikom należą się duże brawa za udział w imprezie a sponsorom: ARKA MEDICAL SPA oraz POMERANIA FUN-PARK wielkie podziękowania za wsparcie sportowe i ufundowanie nagród.